Przejdź do głównej zawartości

Cennik

Sklep internetowy 
Pasieka w Uroczysku
 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Cennik detaliczny (AKTUALIZACJA  10.11.2019):
         Właściwości naszych produktów są opisane na blogu w pasku bocznym (pasek boczny jest ukryty, więc należy kliknąć na trzy kreski w prawym, górnym rogu). Wszystkie naturalne miody pszczele z czasem się krystalizują, więc mogą różnić się od tych ze zdjęć.
            
            Miód Pszczeli zestaw Pięciu Smaków 5 x 0,45 kg 70 zł   
W skład zestawu wchodzi miód: Lipowy, Wielokwiatowy Majowy, Faceliowy, Akacjowo-Malinowy, Lipowo-Faceliowy

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  Miód 1 kg (0,72 l 25 zł   
Rzepakowy, Wielokwiatowy Majowy, Akacjowo-Malinowy, Faceliowy, Lipowo-Faceliowy, Nawłociowo-Gryczany, Wielokwiatowy Jesienny 

Miód Lipowy 1 kg (0,72 l)  30 zł

    Miód 1,2 kg (0,9 l 30 zł 
Rzepakowy, Wielokwiatowy Majowy, Lipowo-Faceliowy, Nawłociowo-Gryczany, Wielokwiatowy Jesienny 

 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>                               
  ZIOŁOMIODY 
Metoda pozyskania ziołomiodów:
Do wybranych uli dostarczony został silny wywar-pożywka z danego zioła, który pszczoły pobrały i przerobiły na miód i który później tradycyjną metodą został odwirowany z ramek i rozlany do słoików. Miód taki, dzięki zawartości ziół, ma duże właściwości lecznicze i smakowe. Zioła zbierane były z naszego, przydomowego ogródka lub pobliża lasu, które to znajdują się daleko od często uczęszczanych dróg.

                       Ziołomiód 0,4 kg   15 zł  Lawendowy, Pokrzywowy

 Ziołomiód 1 kg   26 zł Lawendowy, Pokrzywowy

--------------------------
Pyłek Pszczeli 0,5 kg   30 zł WYPRZEDANY (zapraszamy po świeży pyłek w 2020 roku w maju)


----------------
Kit Pszczeli (propolis) 50 g  15 zł 

(Pyłek pszczeli i kit pszczeli pakowane są w woreczki strunowe)
>>>>>>>>>>>>>>>>
 wosk pszczeli 0,5 kg  25 zł

świeca z wosku pszczelego 50 g  6 zł


świeca z wosku pszczelego 300 g  25 zł

świeca z wosku pszczelego 245 g  20 zł


świeca z wosku pszczelego 20 g-  3,50 zł


****************************************


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Miód jesienny

Właśnie jesteśmy w trakcie ostatniego miodobrania w tym sezonie, miodu jesiennego. Miód ten w składzie ma głównie nawłoć i grykę a poza tym, niewielkie domieszki kwitnących w sierpniu i pierwszej połowie września, ziół.

Miód Nawłociowo-Gryczany działa przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo, wzmacnia serce, pomocny jest także w zaburzeniach trawienia, leczeniu niedokrwistości oraz przy powrocie do zdrowia po przebytych ciężkich chorobach.


Poniżej kilka zdjęć pięknie pachnącej kwitnącej nawłoci.Dostępne są już w sprzedaży Ziołomiody i ... moja pierwsza piesza pielgrzymka do Częstochowy :)

Od kilku dni mamy dostępne w sprzedaży następujące Ziołomiody:

Mniszkowy, Lawendowy, Sosnowy, Porzeczkowy, Melisowy a od dziś w sprzedaży jest jeszcze ziołomiód Pokrzywowy. Ceny poza Allegro, wszystkich naszych miodów, są w zakładce Cennik.

Na ten rok więcej ziołomiodów nie będzie, ewentualnie mamy w sprzedaży miód wielokwiatowy z Aronią, a planujemy jeszcze z przecierem z Dzikiej Róży i sokiem z Czarnego Bzu (owoce). Nasza aktualna oferta dostępna jest zawsze oczywiście naAllegro i postaram się ją jeszcze na bieżąco uaktualniać w zakładce Cennik. 

Metoda pozyskania ziołomiodów:
Do poszczególnych uli dostarczony został silny wywar z danego zioła, które pszczoły przerobiły na miód. Zioła zbierane były z mojego, przydomowego ogródka lub pobliża lasu, które to znajdują się daleko od często uczęszczanych dróg.

Miód bezpośrednio po miodobraniu rozlewamy do słoików dzięki czemu zachowuje jak najwięcej aromatu.


Ziołomiód Lawendowy- ma działanie uspokajające i wspomagające układ nerwowy, pobudza…

Wspomnieniowo z Miodobrania Rzepaku a od jutra Akacja

Ledwo w zeszłą sobotę 01.06. skończyliśmy kolejne wirowanie miodu Rzepakowego a już jutro 08.06. zaczynamy wirowanie kolejnego miodku- Akacjowego.🍯🐝

Całą niedzielę 02.06. odpoczywaliśmy po ponad tygodniu codziennej, wielogodzinnej pracy. A następnie w poniedziałek i wtorek sprzątaliśmy i myliśmy wszystkie sprzęty ufff...

Jako ciekawostka dla Was, nasz codzienny plan dnia podczas tegorocznych miodobrań:
 Wcześnie rano jedziemy do pasieki po około 18-20 korpusów z ramkami z miodem. W każdym korpusie jest dziesięć ramek i tyle samo ramek wchodzi na jedno wirowanie do miodarki. Później zazwyczaj przygotowuję śniadanie (najczęściej jajecznica od tzw. szczęśliwych kurek) a Robert w tym czasie zbiera z poprzedniego dnia odsklepiny (z których później robi wosk, a ja z wosku świeczki) i myje sita. Po pysznym śniadanku trzeba  się zwlec, by odsklepiać pół dnia ramki, i przy okazji odwirowywać je w miodarce. W "przerwie" przygotowuję zazwyczaj obiad, który później rzecz jasna jemy. Po o…