Przejdź do głównej zawartości

Posty

Pasieka w Mierzowicach cd.

I jeszcze kilka zdjęć z pasieki w Mierzowicach z lipca 2017 Zbiór pyłku

Pasieka w Mierzowicach 1.06.2017

Moja pierwsza wizyta w pasiece i moje pierwsze zdjęcia :)            W czerwonym kółeczku widać matkę Ciemniejsze zasklepienia to czerw, czyli młode pszczoły dojrzewające w zamknięciu. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, wygryzą się. Pod jaśniejszymi zasklepieniami jest miód.  Cała ramka z czerwiem Pracowite pszczoły budują sobie również plastry poza ulem. Powstają czasem ciekawe konstrukcje Larwa matki. Taka smutna rzeczywistość: Matka w ulu może być tylko jedna, więc by pszczoły się nie roiły, mateczniki budowane na wszelki wypadek przez pszczoły muszą być likwidowane...

Zestawy pięciu smaków. Promocja!

Zapraszamy na stronę sklepu, gdzie od niedawna są do kupienia zestawy wszystkich smaków miodu. Jeden zestaw zawiera pięć słoików 1 kg w cenie 115 zł, drugi też pięć słoików 0,4 kg w cenie 60 zł. kliknij

Kilka zdjęć z pasieki z Dąbrowy Środkowej... i jej pobliża

Pole chabrowe w pobliżu pasieki  Pole z gryką. Przepiękny zapach. Powiem Wam, że miód gryczany, to jeden z moich ulubionych miodów... To akurat z pasieki z Miłoradzic, trafiła się w kadr taka jedna, wredna pszczoła 😎

Pszczoły na lipie z gryką :)

Dzień Dobry

Witam na mojej stronie poświęconej pasiece 🌞 Pasiece prowadzonej od lat przez mojego męża. Wiele lat temu Robert nazwał ją Pasieka Roberta, to już niech tak zostanie :) W końcu to jego ciężka praca i upór doprowadziły go do -wydaje mi się, że mogę chyba tak powiedzieć- sukcesu w tej dziedzinie. Ponieważ, mimo przeciwności i wielu sceptycznych opinii, nie poddał się i trwał w tym co zaczął. Teraz go rozumiem, chociaż nie zawsze tak było. W tym roku postanowiłam przyłączyć się do tej jego pasji. Zwolniłam się z pracy, by mu pomóc. Jak na razie moja pomoc ograniczyła się do rozlewania miodu i sprzątania po miodobraniu. Jak dotąd odwiedziłam jedną z pasiek tylko raz. Myślałam, że będę bała się widoku takiej ilości pszczół, ale nie, zupełnie nie. To naprawdę fascynujący świat. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś łaskawie mnie mój mąż zabierze ze sobą do pasieki. "Pszczelarstwo to moje hobby i praca. W pracę przy pszczołach wkładam cały swój zapał i wiedzę, tak aby pszczółki miały ...