Przejdź do głównej zawartości

Nowość! Zestawy prezentowe z sentencją :)

Myślę i myślę, co by tu nowego do życia pasiecznego wprowadzić lub jak sobie urozmaicić ten czas kiedy pszczół już, chwilowo, nie widuję ... mogłabym zacząć robić czapki na drutach, albo szydełkowe sukienki, ale nie... chyba już nie...
     Może to smutno zabrzmiało, ale naprawdę po pół roku pracy przy miodobraniu, człowiek cieszy się, że na jesienno-zimowe pół roku  sobie trochę odpocznie i będzie mógł cieszyć się owocami swojej pracy. Wiadomo pszczoły mają tu główny czynnik sprawczy- przy naszej "niewielkiej" pomocy i opiece... ;)

Komu się wydaje, że może się za to wziąć, bo to łatwy kawałek chleba, to się grubo myli.  To naprawdę ciężka praca przez praktycznie cały rok- oczywiście najwięcej pracy jest wiosną i latem, kiedy trwa miodobranie. Na zimę zostaje już tylko sprzedaż, codzienne  oklejanie etykietami, pakowanie, wysyłanie, jeżdżenie do klienta, ogłoszenia itp.
Jednak mimo nawału pracy, pszczoły umilają nam czas swoim towarzystwem, ponieważ te słodkie stworzenia mimo nagłych porywów złości (czasem jak się jakaś czepi, to fruwa i fruwa mi przed maską) które objawiają się bolesnymi ukłuciami, są niezwykle interesujące i bardzo łatwo wciągają człowieka w swój świat.
Myślałam, że będę się bała pszczół, bo zawsze puchłam ( i puchnę) po ugryzieniu, ale absolutnie nie... nie, nie boję się nawet jak fruwa koło mnie pół pasieki- co często się zdarza kiedy  po miodobraniu wsiadamy do samochodu, w którym znajduje się pełno pszczół. A do tego każde ugryzienie przyjmuję z niejaką radością i pocieszam się faktem, że jad pszczoły dobrze działa na stawy i ogólnie wzmacnia organizm, a pszczoła oddała mi przysługę i czasem nawet mi smutno, że dla takiej pszczoły już nic nie jestem w stanie zrobić. Tłumaczy je to, że mają w tym swój cel- bronią swojego gniazda i siebie, paradoksalnie kosztem własnego życia. Bo jak wiadomo pszczoła po ugryzieniu człowieka, umiera.
Trochę się nostalgicznie zrobiło, a ja przecież miałam o nowościach w naszej ofercie. Cóż poradzić mam na to, że moja głowa nie pozwala mi normalnie, spokojnie funkcjonować i muszę non stop coś kombinować i wymyślać. Może nie zawsze moje pomysły się sprawdzają, bo tak na przykład próbowałam stworzyć miód z dynią i imbirem... i niestety w tym przypadku mój pomysł okazał się niewypałem, jako, że dynia, ma w sobie za dużo wody, no i miód po wymieszaniu z przecierem z dyni stał się za bardzo płynny- w smaku, moim zdaniem, pyszny ale co z tego...

Jak się łatwo można domyślić, na tym nie poprzestałam i wymyśliłam co innego. Czyli, trochę innowacyjne etykiety w zestawach lub jeśli ktoś sobie zażyczy- bez żadnych dodatkowych kosztów, tylko cena miodu- tak po prostu też mogę okleić słoik miodu.
W niektórych miejscach zmieniłam czcionkę, i z przodu wstawiłam napis: I bywa też miłość o smaku miodu... oraz dodałam sentencję na każdym smaku inną. Na razie tylko na kilku smakach , a potem zobaczymy. Czy to się sprawdzi, czy Wam pomysł się spodoba- czas pokaże. Poniżej nowości.. Czasem człowiek musi, bo inaczej się udusi...

Oczywiście zapraszamy też do zapoznania się z pełną aktualną ofertą: Cennik   

                                                               *******

NOWOŚĆ!
     Miód Pszczeli 2 x 1,2 kg z Sentencją, Na Prezent!
                         60 zł za 2,4 kg miodu ( 2 x 1,2 kg)

Miód Faceliowy- Sentencja na etykiecie:
 "Twój umysł jest potężny. Wypełnij go pozytywnymi myślami, a twoje życie zacznie się zmieniać."

Miód Wielokwiatowy (gryka, nawłoć, gorczyca)Sentencja na etykiecie: 
"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wszystko się zaczyna."
Miód Pszczeli 3 x 1 kg z Sentencją, Na Prezent!
                           75 zł za 3 kg miodu ( 3 x 1 kg)

Miód Faceliowy- Sentencja na etykiecie:
 "Twój umysł jest potężny. Wypełnij go pozytywnymi myślami, a twoje życie zacznie się zmieniać."

Miód Lipowo-Gryczany- Sentencja na etykiecie:
"Szczęście jest motylem, próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju a ono spocznie na twoim ramieniu"

Miód Akacjowo-Malinowy- Sentencja na etykiecie:
"Bądź wdzięczny za to co masz, a będziesz miał tego więcej. Jeśli koncentrujesz się na tym czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo."

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dostępne są już w sprzedaży Ziołomiody i ... moja pierwsza piesza pielgrzymka do Częstochowy :)

Od kilku dni mamy dostępne w sprzedaży następujące Ziołomiody:

Mniszkowy, Lawendowy, Sosnowy, Porzeczkowy, Melisowy a od dziś w sprzedaży jest jeszcze ziołomiód Pokrzywowy. Ceny poza Allegro, wszystkich naszych miodów, są w zakładce Cennik.

Na ten rok więcej ziołomiodów nie będzie, ewentualnie mamy w sprzedaży miód wielokwiatowy z Aronią, a planujemy jeszcze z przecierem z Dzikiej Róży i sokiem z Czarnego Bzu (owoce). Nasza aktualna oferta dostępna jest zawsze oczywiście naAllegro i postaram się ją jeszcze na bieżąco uaktualniać w zakładce Cennik. 

Metoda pozyskania ziołomiodów:
Do poszczególnych uli dostarczony został silny wywar z danego zioła, które pszczoły przerobiły na miód. Zioła zbierane były z mojego, przydomowego ogródka lub pobliża lasu, które to znajdują się daleko od często uczęszczanych dróg.

Miód bezpośrednio po miodobraniu rozlewamy do słoików dzięki czemu zachowuje jak najwięcej aromatu.


Ziołomiód Lawendowy- ma działanie uspokajające i wspomagające układ nerwowy, pobudza…

Kolejny miodek dołączył do zestawu: LIPOWO-GRYCZANY

Miód Pszczeli Zestaw Pięciu Smaków. 120 zł za 5 kg miodu
Zapraszamy na zakupy do Niemstowa w woj.dolnośląskim (8 km od Lubina), ale możliwa jest darmowa dostawa w okolicy- w zależności od odległości minimalny zakup jest inny (np. do Wrocławia min. 800 zł). W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt. Wysyłamy również kurierem po wpłacie na konto. Kurier 18 zł. ( na paczkę wchodzi 20 słoików jednokilogramowych)
Ceny miodów poza zestawem:
Miód Akacjowy 25 zł 1 kg - pomaga przy kłopotach z trawieniem, wątrobą. Zwalcza infekcje i stany zapalne nerek. Działa moczopędnie. Pomocny w schorzeniach układu oddechowego. Stosowany w leczeniach wrzodów żołądka i dwunastnicy. Działa wzmacniająco na cały organizm i układ nerwowy.
Miód Akacjowo-Malinowy 25 zł 1 kg- pomaga przy kłopotach z trawieniem, wątrobą. Zwalcza infekcje i stany zapalne nerek. Działa moczopędnie. Pomocny w schorzeniach układu oddechowego. Stosowany w leczeniach wrzodów żołądka i dwunastnicy. Działa wzmacniająco na cały organizm i ukł…

Kompot jabłkowy, refleksje jesienne i kilka zdjęć z pasieki

Temperatury wciąż zaskakują i są nad wyraz wysokie jak na zaczynający się właśnie listopad, więc życie w pasiece, które o tej porze zazwyczaj bywa w stanie "snu zimowego"- bywa ciągle ożywione. Więc skorzystaliśmy z okazji, by skontrolować czy wszystko w porządku przed zimą. W porządku, także można się spodziewać, że w przyszłym roku też będzie u nas dostępny miód 😊
  A tak w ogóle główne prace w pasiece jesienią i zimą to konserwacja lub budowa od nowa nadstawek do uli, ramek, czy czyszczenie ramek z kitu. Tymi wszystkimi pracami akurat od lat zajmuje się tylko Robert.. 😋
Wspomniany kit, czyli propolis, pozyskuje się właśnie poprzez oczyszczanie z niego ramek. Pszczoły kitując ramki, zespalają je ze ściankami ula, czyli uszczelniają, stwarzając sobie w ten sposób bezpieczne gniazdko (kit jest naturalnym antybiotykiem). Więcej o cudownych właściwościach propolisu w pasku bocznym na blogu- ja przyznam, że nalewkę z propolisu zawsze mam. I wszyscy się nią kurujemy- czternas…