Przejdź do głównej zawartości

Wspomnieniowo z Miodobrania Rzepaku a od jutra AkacjaLedwo w zeszłą sobotę 01.06. skończyliśmy kolejne wirowanie miodu Rzepakowego a już jutro 08.06. zaczynamy wirowanie kolejnego miodku- Akacjowego.🍯🐝

Całą niedzielę 02.06. odpoczywaliśmy po ponad tygodniu codziennej, wielogodzinnej pracy. A następnie w poniedziałek i wtorek sprzątaliśmy i myliśmy wszystkie sprzęty ufff...

Jako ciekawostka dla Was, nasz codzienny plan dnia podczas tegorocznych miodobrań:
 Wcześnie rano jedziemy do pasieki po około 18-20 korpusów z ramkami z miodem. W każdym korpusie jest dziesięć ramek i tyle samo ramek wchodzi na jedno wirowanie do miodarki. Później zazwyczaj przygotowuję śniadanie (najczęściej jajecznica od tzw. szczęśliwych kurek) a Robert w tym czasie zbiera z poprzedniego dnia odsklepiny (z których później robi wosk, a ja z wosku świeczki) i myje sita. Po pysznym śniadanku trzeba  się zwlec, by odsklepiać pół dnia ramki, i przy okazji odwirowywać je w miodarce. W "przerwie" przygotowuję zazwyczaj obiad, który później rzecz jasna jemy. Po obiedzie trzeba ponownie zebrać siły by rozlać wywirowany wcześniej miód do słoików, co trwa niemalże do wieczora. Na koniec dnia ewentualnie trochę ogarniam naszą pracownię 😉- czyli zamiatam, myję podłogę itp. Gdy kończyliśmy była godzina zazwyczaj około 20.00.

Tak właśnie pracowicie mijają nam szczęśliwe dni miodobrań. Jest cudownie, naprawdę i uwielbiamy swą pracę. Pewnie gdyby tak intensywna praca panowała u nas cały rok- to byłoby nam ciężko. Jednak mamy sezonowość w naszym klimacie i nasz sezon miodobrań trwa -z przerwami-  tylko od maja do września. 

I jeszcze jedna ciekawostka 😋 Po intensywnym dniu pracy, pomagała mi w tym roku... joga. Tak jakoś  ponad trzy tygodnie temu ją odnalazłam albo ona mnie i jak na razie codziennie jest ze mną. Wspaniała praktyka dla osób tak czasami wybuchowych i nerwowych, jak ja 😬    Długi spokojny oddech, pozytywne myśli w głowie, rozciąganie, pies z głową do dołu itp, tak to mi było baaardzo potrzebne. I odnalazłam to z Gosią Mostowską, którą to znalazłam na YT, albo ona mnie... Polecam naprawdę praktykę jogi z Gosią.
Link do jej kanału:
https://www.youtube.com/user/kasieklxk/videos

I na koniec trochę wspomnień na zdjęciach zrobionych podczas i po miodobraniu rzepaku. Zdjęcia hmm... krajobrazowe 😉 robiłam ja, zdjęcia wnętrza ula Robert ❤️ 
Miłego oglądania i Miłego dnia 🙂🍀   


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Miód jesienny

Właśnie jesteśmy w trakcie ostatniego miodobrania w tym sezonie, miodu jesiennego. Miód ten w składzie ma głównie nawłoć i grykę a poza tym, niewielkie domieszki kwitnących w sierpniu i pierwszej połowie września, ziół.

Miód Nawłociowo-Gryczany działa przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo, wzmacnia serce, pomocny jest także w zaburzeniach trawienia, leczeniu niedokrwistości oraz przy powrocie do zdrowia po przebytych ciężkich chorobach.


Poniżej kilka zdjęć pięknie pachnącej kwitnącej nawłoci.Ogólny post informacyjny- zbiory 2020, zdjęcia, filmy itp. :)

Nowy sezon 2020 właśnie dzisiaj rozpoczęty! Dzisiaj wirowaliśmy pierwsze miody wielokwiatowe. Ceny pozostają bez zmian: 25 zł 1 kg 30 zł 1,2 kg Poniżej, dla przypomnienia kilka linków gdzie też jesteśmy: Link do sklepu internetowego: pasiekawuroczysku Portale społecznościowe: Facebook Instagram Jestem też od tygodnia na Tik Toku- jako adaanetta  😁 I dodam tutaj kilka filmików powstałych tamże. Niezły ubaw mamy, polecam każdemu, zwłaszcza w obecnym czasie, bo przecież Śmiech i Miód to zdrowie 😂🍯💓
Dostępne aktualnie miodki
Zdjęcia pasieki zrobiłam wczoraj

Kilka wybranych moich krótkich filmów z Tik Toka 😁Dostępne są już w sprzedaży Ziołomiody i ... moja pierwsza piesza pielgrzymka do Częstochowy :)

Od kilku dni mamy dostępne w sprzedaży następujące Ziołomiody:

Mniszkowy, Lawendowy, Sosnowy, Porzeczkowy, Melisowy a od dziś w sprzedaży jest jeszcze ziołomiód Pokrzywowy. Ceny poza Allegro, wszystkich naszych miodów, są w zakładce Cennik.

Na ten rok więcej ziołomiodów nie będzie, ewentualnie mamy w sprzedaży miód wielokwiatowy z Aronią, a planujemy jeszcze z przecierem z Dzikiej Róży i sokiem z Czarnego Bzu (owoce). Nasza aktualna oferta dostępna jest zawsze oczywiście naAllegro i postaram się ją jeszcze na bieżąco uaktualniać w zakładce Cennik. 

Metoda pozyskania ziołomiodów:
Do poszczególnych uli dostarczony został silny wywar z danego zioła, które pszczoły przerobiły na miód. Zioła zbierane były z mojego, przydomowego ogródka lub pobliża lasu, które to znajdują się daleko od często uczęszczanych dróg.

Miód bezpośrednio po miodobraniu rozlewamy do słoików dzięki czemu zachowuje jak najwięcej aromatu.


Ziołomiód Lawendowy- ma działanie uspokajające i wspomagające układ nerwowy, pobudza…